Hakkımda

İnternette hizmete 2014 yılında bir sunucu kurarak başladım. Bu sunucuyla başka bir hosting firması olarak,  web hosting hizmetleri sunmaya başladım. TeamSpeak 3, Hosting vb. satıslar yapıyordum. Bu projemi 2016 sonlarında bitirdim.

18 yaşında SEO ile tanıştım. Pek çok kişiden; “zor yapılamaz“, “seo uzmanları var ben bile yapamıyorum, sen de yapamassın” gibi cümleler duydum ve kanıksadım. O günlerden bu günlere tabir yerinde “ köprünün altından çok sular aktı “. Şu an kendimi SEO Stajyeri olarak görüyorum. Birçok SEO uzmanıyım diyen kişinin, SEO hakkında düşüncelerini, inceliklerini dinledim fakat bu kişilere göre kendimi SEO konusunda daha bilgili hissetmeye başladım. Çünkü artık bana anlattıkları her şey benim bildiğim şeyler oluyordu. Udemy üzerinden ders satın alıp “A’dan Z’ye SEO” derslerini izledim. Ama hepsi de benim bilgi birikimle aynı şeyleri kapsıyordu. Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili daha fazla şey öğrenmeyi arzuluyorum. Fakat elimdeki kaynakları tükettim sanırım.

SEO merakım dışında WordPress Hizmeti vermeye başladım. Çünkü WordPress altyapısında kendime güveniyorum. WordPress dışında ise İçerik Üretimi, Grafik Tasarım, Domain Analizi, Web Site SEO Analiz gibi konularda da kendimi geliştiriyorum. Bu sayede herhangi bir web sitesinin her türlü ihtiyacına bütünsel bir bilgi birikimi oluşturuyorum.

Çok geçmeden, Gerçek SEO’ nun teorik ve güncel bilginin pratikte uygulanmasının ardından oluşan sonuç değerler olduğunu öğrendim. Bugün;

  • WordPress site,
  • İçerik hazırlama,
  • Grafik & tasarım,
  • Site analizi,
  • Domain analizi

Olmak üzere internet dünyasında hatırı sayılır bir varlığım var. Onlarca referansımın zaman içerisinde oluşturduğu bilgi birikimi ve deneyimi sürekli olarak arttırmaya devam ediyorum.

Yaşam Öğrenmek Demek “ felsefinden hareketle “Ne kadar çok öğrenirsem benim için o kadar iyi” düşüncesindeyim.

ÖĞRETMEM değil de ÖĞRETMEN olmak için yola çıktığım yaşamımda, bu düşünceden de vazgeçmek istemiyorum. Adım Mert YILDIZ, üniversite öğrencisi ve öğretmen adayıyım.

r10-hetrx